Bilgisayarınız Yavaş mı? | Maksimum Bilişim

Bilgisayarınız Yavaş mı?

Ev ve ofislerde kullanılan elektronik cihazlardan yüksek performans alınmalıdır. Özellikle öğrenci, öğretmen ve iş hayatı içerisinde faaliyet gösteren bireyler için oldukça önemli bir konudur. Laptop ya da bilgisayarınız yavaş mı? Her ne kadar yakın zamanda satın almış olsanız da benzer sorunlarla karşılaşılabilir. Bu noktada alanında uzman ekibimiz ve gelişmiş sistemler ile sizlere yardımcı oluyoruz.

Bilgisayarınızın yavaşlaması, çeşitli etkenler dolayısıyla yaşanabilen bir durumdur. Donanım veya yazılım kaynaklı birtakım problemler oluşabilir. Sıradan bir işlemi dahi gerçekleştirirken kişilere zorluk yaşatabilmektedir. Teknik servis birimimiz tarafından kullanıcılara önerilen yöntemlerden bazılarını sizler için açıkladık.

RAM’İNİZİ YÜKSELTİN

Bilgisayarların yavaşlamasında başlıca etkenlerden biri de belleğin yetersiz kalmasıdır. Neyse ki bilgisayara bellek eklemek hem ucuz hem de basit bir iş. Bilgisayarınız yavaş mı ve performansınızı düşürüyorsa etkili bir sonuç elde edilebilir.

Bilgisayarınız Yavaş Mı?

Bellek (RAM) bilgisayarın sıkça görmezden gelinen bir parçasıdır. Oysa eski bilgisayarınızı hızlandırmaya çalışıyorsanız belleği dikkate almamak olmaz. Bellek miktarını arttırmak, oyun oynarken veya fotoğraf/video editörü gibi ağır programlarla çalışırken ciddi bir fark yaratabilir. İşletim sistemlerinin ve programların yeni sürümleri daha fazla bellek kullanmaya meyillidir. Yani bilgisayarınızı ilk aldığınızda yeterli olan belleğiniz günümüz koşulları için yetersiz kalmış olabilir.

SSD İLE BİLGİSAYARINIZI HIZLANDIRIN

Eski mekanik sabit diskler bilgisayarınızın gerçek performansını göstermesine engel olur. Yeni bir SSD ile çok ciddi bir hız artışı elde edebilirsiniz.

Mekanik sabit diskler size bolca depolama alanı sunabilir ama yıllardır gelişmeyen bu teknoloji, SDD’lerden çok daha yavaştır ve bilgisayarınızın gerçek performansını göstermesine engel olur. Hem dizüstü hem de masaüstü PC’nize bir SSD eklemek(veya sabit diskinizi SSD ile değiştirmek), performansı arttırmanın en iyi yollarından biri. SSD’ler  tabii ki sabit diskler kadar ucuz değil ama aşırı pahalı da değil. Testlerimize göre bilgisayarınızın açılış süresini en kötü ihtimalle birkaç saniyeye çekiyor. SSD’lerden en iyi şekilde faydalanmak için Windows10’a yükseltmeniz de önemli.

Sizlerin de laptop veya bilgisayarınız yavaş mı? Cihazınızdaki sorunu tespit ederek stratejik çözümler geliştiriyoruz. Alanında deneyimli teknik servis birimimize başvurarak bilgi alabilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim