Distribütör Garanti ve İthalatçı Garanti Arasındaki Farklar | Maksimum Bilişim
garanti ve ithalatci garanti farklari

Distribütör Garanti ve İthalatçı Garanti Arasındaki Farklar

garanti ve ithalatci garanti farklari

İlk önce bu kavramların kısa açıklamalarını yapalım; Distribütör garantisi markanın kendi resmi garantisidir. İthalatçı garantisi ise herhangi bir firma yurtdışından kendi imkanlarıyla ürünler getirir ve bunları kendi sundukları garanti hizmetiyle beraber satar.

Bu iki garanti türü arasındaki en büyük fark garanti hizmetleridir. Distribütör (resmi) garantili cihazlar üretici firmanın ülkedeki kendi resmi garantisidir. Herhangi bir arıza, bozulma, hatalı üretim vb. sorunlarda ithalatçı garantilere göre çok daha iyi bir şekilde hizmet vermektedir. Gerektiğinde hemen parça değişimi ve ürün değişimini garanti kapsamında yapabilmektedirler. Aynı zamanda yapılan tüm parça değişimleri orijinal parça ile yapılır.

İthalatçı garantili cihazların garanti hizmetinden o ürünü ülkeye getiren firma sorumludur. Yani ithalatçı garantili bir cihazınız varsa onun garanti hizmeti tamamen o firmanın insiyatifine kalmıştır. Parça değişimi veya onarım hizmeti olarak ise orijinal parça veya herhangi bir uyumlu parça da kullanabilirler yani ithalatçı firmanın insiyatifine kalmıştır.

Fakat ithalatçı garantili cihazlar, resmi distribütör garantili cihazlara göre daha ucuzdur. Bunun en temel sebebi garanti hizmetini resmi firma tarafından değil kendilerinin vermesidir.

Paralel ithalat ürünler ise doğrudan yurt dışından getirilimiş ve imei numarası doğrulatılmış ve doğrulatılmamış olarak satıldığı satış türüdür. Fakat bu ürünlerde hiçbir garanti hizmeti yoktur.

Eğer maddi imkanınız var ise distribütör (resmi) garantili cihazlar almanızı tavsiye ederiz.

 

 

telefon iletişim
whatsapp iletişim