Bilgisayar Teknik Servisi İçerisinde 1 Gün | MaksimumBilişim
Bilgisayar Teknik Servisi

Bilgisayar Teknik Servisi İçerisinde 1 Gün

Herkes en az bir kez de olsa, bilgisayarı arızalanıp bir bilgisayar servisine cihazını teslim etmiştir. Merak edenleriniz illaki vardır. Bilgisayar teknik servisi içerisinde tüm gün nasıl geçer? Bu sorunun cevabını kısaca anlatarak açıklayacağız.

Anlık acil işlerden tutunda, ciddi önem arz eden ve tehlikesi yüksek işlemlere kadar çok çeşitli işlemler yapılması gerekebilmektedir. Bunların iş planı ve bir çalışanın günlük mesaisi nasıl geçmektedir buna bakalım.

Bilgisayar Teknik ServisiBilgisayar Servisi Günlük İşler

Öncelikle servis açıldığında ilk iş önceki günden devam edilmesi gereken bilgisayarların işleridir. Aralarında acil olması gerekenlerde olabilmektedir.

Bu yüzden direk olarak bilgisayarların bakım onarım ve değişim gibi işlemlerine başlayabilmek için sürekli olarak düzenli bir servis olması gerekiyor.

Sürekli düzenli olabilmesi içinde mesai sonları çıkarken her şeyin yerli yerinde olup olmadığını kontrol ederek düzenleme yapılması gerekmekte.

BU her yer için geçerlidir aslında. Kendi odanız bile olsa, rahat ve aradığınızı hızlı bularak zaman kaybetmeden yapmak istediklerinizi yapabilmeniz için, düzenli ve her şey yerli yerinde olmalıdır.

Bir odadan daha karışık olan ve bir sürü alet edevata sahip bilgisayar teknik servisi aynı şekilde hep düzenli kalmalı ki, işler büyük bir hızlı devam edebilsin.

Dönelim günümüzün nasıl geçtiğine. Yeni gelen ve teslim alınması gereken bilgisayarlar için öncelikle özel kutular da muhafaza edilmesine dikkat edilir. Teslim alırken iletişim bilgileri gibi tüm gerekli bilgiler alınarak bilgisayar sahibine arıza tespiti için belirli bir süre verilmeyebilir.

Eğer net bir işlem yapılacaksa tahmini zaman aralığı verilebilmektedir. Asıl süre ve maliyet bilgisi gibi net bilgiler, arıza tespit işleminden sonra müşteriye verilir.

Bazı veriler aşırı önem arz ettiğinden, bunu bilgisayar sahibinin büyük bir öncelik ile dile getirmesi gerekir, yinede biz Maksimum Bilişim olarak tüm verilerin silinebileceği işlemlerde yedek almayı ihmal etmiyoruz.

Teslim Edilme Aşaması

Bilgisayarlar değişim yada onarım gördükten sonra detaylı testlerden geçirilir. Günün büyük bölümü, bilgisayarların testlerine ayrılır çünkü bilgisayarı teslim ettikten sonra her hangi bir sorun çıkmasını istemeyiz.

Bize gelen tüm bilgisayarların maksimum sağlamlık ve maksimum performansta teslim edilmesini ve bilgisayar sahibinin memnun kalmasını istiyoruz. Maksimum Bilgisayar Teknik Servisi ile iletişime geçmek için sitemizdeki telefon ve whatsapp butonları ile iletişime geçebilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim