Dizüstü Bilgisayara Sıvı Teması | Maksimum Bilişim

Dizüstü Bilgisayara Sıvı Teması

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte dizüstü bilgisayarlarımızda hemen hemen çoğumuzun hayatında etkin rol oynamaya başlamıştır. İş yerlerinde, okulda, evde vb. yerlerde kullandığımız bu bilgisayarlarımız o esnada bazı tehlikeler ile karşılaşabilirler. Bu tehlikelerden bir tanesi sıvı temasına uğramasıdır. Dizüstü Bilgisayara Sıvı Teması anında yapılması gereken birçok adım vardır. Bu adımlar sırası ile aşağıda sizlere açıklanmıştır. Daha fazla bilgi almak için WEB sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Dizüstü Bilgisayara Sıvı TemasıDizüstü Bilgisayara Sıvı Teması Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Dizüstü bilgisayara sıvı teması halinde bilgisayarınız açık ise ilk önce kapatın ve bağlı olduğu elektrik akımını kesiniz. Bilgisayarınıza gelebilecek herhangi bir elektrik akımı bilgisayarınızda daha fazla arızanın veya bilgisayarınızın tamamen çalışmamasına sebep olabilir. Bilgisayarınız ile elektrik akımı arasında ki bağlantıyı kestikten sonra bilgisayarınızın bataryasını çıkartınız. Temas halindeki sıvının daha derine inmemesi adına bilgisayarınızı ilk önce ters çevirin. Daha sonra kuru ve pamuklu bir bez yardımı ile bilgisayarınızın sıvı teması olan kısmını dikkatli şekilde siliniz. Eğer bilgisayarınızın bataryası iç kısımda ise bu konuda bilgi sahibi kişi veya teknik servise başvurmanızı öneririz. Çünkü yapılabilecek en ufak yanlış hareket bilgisayarın donanımlarına zarar gelmesine oluşabilecek hatalara ve bilgisayarınızın komple bozulmasına sebep olacaktır.

Bilgisayarınıza temas halinde olan sıvıyı kurutma makinesi yardımı ile kurutmaya çalışmayın çünkü bu bilgisayarınızın içine daha çok sıvının temas etmesini sağlar. Ayrıca verilen ısı bilgisayarınızdaki kabloluların veya klavye tuşlarının erimesine sebep olabilir. Buda bilgisayarınızda daha fazla sorun ile karşılaşmanızı sağlar. Bilgisayarınızın içindeki sıvının iyice temizlendiğinden ne kadar emin olsanız da bilgisayarınızı bir müddet açmayın veya elektrik akımı vermeyiniz.

Bilgisayarınıza giren sıvının cinsi de bilgisayarınızda ekstra sorun yaratabilir. Eğer bilgisayarınıza giren sıvı şekerli ve asitli ise bilgisayarınızdan daha zor çıkabilir. Temizlendiğini sandığınız bilgisayarınız zamanla oksitlenme yaratarak farklı sorunlar çıkartabilir. Bu yüzden bilgisayarınızı en yakın teknik servise götürmeniz bilgisayarınıza verilecek zararı aza indirecektir. Dizüstü Bilgisayar Sıvı Teması hakkında daha fazla detaylı bilgi için WEB sitemizde bulunan blog yazılarımızdan veya iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim