Dizüstü Bilgisayara Sıvı Teması Sonrası Yapılması Gerekenler

Dizüstü bilgisayar kullananların, masaüstü kullananlara göre işi daha zor. Dizüstü bilgisayarlara dökülen sıvı klavyenin arasından sızarak bilgisayarınızın önemli parçalarına zarar verebilir ve bu sebeple parçalarınız bozulabilir. Fakat normal biz masaüstü bilgisayarınız varsa klavyenizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarınıza sıvı döküldüyse, ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın elektrik bağlantısını kesmektir. Ardından hemen bilgisayarı ters çevirip klavyenin arasına giren suyun ana karta ulaşmadan çıkmasını beklemelisiniz, bir müddet ters kalan bilgisayarınızı uzman servise götürmenizi tavsiye ederiz aksi taktirde, bilgisayarınızı saç kurutma makinesiyle kurutma gibi yöntemler gerçekleştirmiş olsanız ve bilgisayarınızı çalıştırmayı başarsanız bile ana kartınıza ulaşan sıvı, bölgenin oksitlenerek zaman için bozulmasına sebebiyet verebilir. Daha kötü durumlarda (Limonata, şekerli çay gibi dökülmesi) bilgisayarınızı tamamen değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank