Laptop Ekran Değişimi | Maksimum Bilişim
Laptop Ekran Değişimi

Laptop Ekran Değişimi

Bilgisayarlar gelişen teknoloji ile birlikte gün geçtikçe hemen hemen hepimizin ihtiyaç duyduğu cihazlar haline geliyor. Biz bu cihazları hayatımızın her alanında taşımaya başlıyoruz. Fakat bu cihazlara gelebilecek en ufak darbe cihazınızın hasar görmesine sebep olacaktır. Bilgisayarınızın en hassas olan parçası ekrandır. Ekranınıza gelebilecek bir hasarda Laptop Ekran Değişimi için deneyimli bir teknik servisten yardım almanızı öneririm. Çünkü bilgisayarınızın modeline göre ekran değişimi de zorlaşabilir. Eski tip bilgisayarlarda daha basit iken, yeni tip bilgisayarlarda bilgisayarınızı komple sökmek zorunda kalabilirsiniz.,

Laptop Ekran DeğişimiLaptop Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Laptop Ekran Değişimini gerçekleştirirken ilk önce cihazınızın herhangi bir güç bağlantısına bağlı olmadığından emin olun. Bağlı ise bağlantıyı kesiniz. Daha sonra bilgisayarınızın bataryasını çıkarın. Eski tip laptoplarda bataryayı çıkarmak basit iken, yeni tip laptoplarda batarya cihaz içinde olduğu için alt kasayı sökmek zorundayız. Daha sonra kasanız söküldüyse vidaların kaybolmaması adına bir mıknatıs yardımı ile hepsini bir arada tutun. Çünkü vidaların ufak olması işinizi zorlaştırabilir.

Kullanmadığınız bir banka kartı veya o inceliğe sahip ve sağlam herhangi bir kart ile ön ekran kasa içine bir yukarı bir aşağı hareket edecek şekilde tırnakların birbirinden ayrıldığına emin olun. Tırnakların birbirinden ayrıldığını tık sesi gelince anlayabilirsiniz. Daha sonra LCD ekranınızı bilgisayara bağlayan vidaları sökünüz. LCD ekranın anakartla bağlantısını sağlayan kabloyu da ayırmak için ekranı hafif öne yatırım iki bağlantı noktasının baş kısmından tutarak çok hafif çıkartın. Ekranı gövdeden ayırın.

Bilgisayarınızın LCD ekranının arka kısmında uyumlu olduğu LCD ekran kartının kodunu bulup, uyumlu olan LCD ekran kartı ile değiştirin ve yaptığımız tüm işlemleri zıt şekilde devam ettirmeniz ekranınızı değiştirmenize yardımcı olacaktır. Örneğin bağlantı noktalarından hafif aşağı bastırmanız gibi.

Laptop Ekran Değişimi ve diğer sorularınız hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan blog yazılarımızdan veya iletişim kanallarımızdan bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ve orijinal yedek parçalarımız ile sizlere kaliteli ve güvenli hizmet vermekteyiz.

 

telefon iletişim
whatsapp iletişim