Blog

Latest Industry News

Laptop Ekran Kartı Değişimi

Laptop Ekran Kartı Değişimi talepleri genellikle artık yetmeyen ekran kartı özellikleri sebebiyle gelmektedir. Sürekli artan donanım gereksinimleri için eskiden aldığınız özelliklerde ki donanımlar düşük olduğundan performans düşüşü yaşanmaktadır.

Laptop Ekran Kartı Değişimi

Laptop Ekran Kartı Değişimi

Laptop Ekran Kartı Değişimi Nasıl Olmalı?

Donanım yükseltmeleri masaüstü bilgisayarlarda çok daha uyumlu olmaktadır. Dizüstü bilgisayarlarda ise Ram, Hdd yükseltilebilir ancak, işlemci, ekran kartı gibi donanımların yükseltilmesi çok daha zordur. Uyumlu bir üst model ekran kartı değişimi yapılabilir ancak çoğu zaman uyumsuz olması sebebi ile direk yeni bir laptop alınması tavsiye edilmektedir. Ekran kartı arızası sebebi ile değişim yapılması isteniyorsa öncelikle onarım yapmayı tavsiye etmekteyiz, daha düşük maliyet ile sorun çözülebilmektedir. Bazı laptop modellerinde ekran kartı harici değil onboard yani anakartın üzerine entegre bir grafik işlemci ile gelmektedir. Bu gibi durumlarda anakartın üzerinden sökülen grafik işlemci onarım yada değişim görerek sorun çözülür.

Mecidiyeköy Laptop Teknik Servis Merkezinden onarım ve değişim konularında destek alabilirsiniz. Bizlere sitemizde ki irtibat numaralarından ve haritadan da ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank