Blog

Latest Industry News

Monitörde MS Önemi

Öncelikle MS ne anlama geliyor onu açıklayalım. Mili Saniyenin kısaltılmışıdır ve monitöre gelen mili saniye cinsinden piksel ve renk değişim hızını ifade eder. Özellikle oyuncular için monitörde MS önemi oldukça büyüktür.

monitörde ms önemi1 Ms ile 5 Ms Monitörün Farkı Nasıl Olur?

Normal bir kullanıcı için iş vb. yada web de gezinmek için kesinlikle hiç bir fark hissedilmeyecektir. Grafiksel kullanıcıların bile normal amaçlarda kullandığında 1 ms ile 5 ms arasını fark etmeyeceklerdir. Genellikle oyunlarda fps gibi yada rakiplerden daha önce hareketleri algılayabilmek için kullanılan 1ms özelliğinde ki monitörler bu derece hassas ve detaylı performans gerektirilen durumlarda fark edilebilir. Zaten genellikle oyuncu ekipmanları klavye yada fare olsun hep 1ms özelliğindedir ki verilen tepkiler en hızlısı olsun. Monitörde de bu durum aynıdır. Hatta belki hepsinden daha önemlidir 1ms olması. Hareketleri daha hızlı yenileneceği için görüntüleri daha erken yakalarsınız.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank