Notebook Bakımı | Maksimum Bilişim
notebook bakimi

Notebook Bakımı

Notebookların performans kaybı yaşamaması adına periyodik olarak bakım adı altında bazı işlemlerden geçmesi lazım. Bu bakım işlemini yazılımsal ve donanımsal olarak iki farklı şekilde gruplayabiliriz. Yazılımsal bakım işlemlerine en basit olarak cihazınızı formatlamayı örnek verebiliriz. Temizleme, hızlandırma, optimize etme görevi gören çeşitli yazılımlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

notebook bakimi

Donanımsal bakımda elinizdeki cihazın marka ve modeli oldukça önemli. Her model ve markanın cihaz açılış biçimi birbirinden farklılık gösterir. Fan temizliği, anakart ve kasa temizliği, klavye ve ekran temizliği, termal macunların yenilenmesi donanımsal olarak yapılabilecek en temel bakımlardır. Burada en önemli olan nokta cihazınızın doğrudan herhangi bir sıvı temizleyiciyle temas etmemesidir.

İleri teknik bir bilginiz yoksa bu işlemleri güvenilir bir teknik serviste yaptırmanız oldukça önemli. Yapılacak en küçük hatada cihazınızda daha büyük ve maliyetli arızalar oluşabilir. Teknik servisi tercih etmeniz durumunda hem zaman kaybından kurtulmuş olur hem de yaptırdığınız işlemleri servis garantisi altına almış olursunuz.

 

telefon iletişim
whatsapp iletişim