Çok Pahalı Telefonları Almaya Değer Mi ? | Maksimum Bilişim
akilli telefon fiyatlari

Çok Pahalı Akıllı Telefon Almaya Değer Mi ?

Bildiğiniz gibi günümüzde akıllı telefonların fiyatları çok yüksek bir seviyeye geldi. Dolar kurundaki yükselişler olsun, firmaların satış politikaları olsun bu fiyat artışına etken olarak gösterilebilir. Geçtiğimiz günler insanlar tarafında çok sevilen telefon markalarından Apple ve Samsung marka telefonlarda birtakım zamlar meydana geldi. Özellikle Iphone fiyatlarının 9000 TL lere yaklaştığını görüyoruz.

Eğer gerçekten en üst seviye telefon deneyimi yaşamak istiyorsanız ve telefona verecek çok paranız varsa tabikide Amiral gemisi telefonları alabilirisiniz ama normal bir kullanıcıysanız,telefona verecek fazla bütçeniz yoksa, günlük işler ve arada ufak tefek oyun oynamak amacınız varsa ve telefondan çok fazla bir beklentiniz yoksa uygun fiyatlı 1000-3000 TL aralığında ,isteğinize göre 1000 TL altı telefonları da tercih edebilirsiniz.

akilli telefon fiyatlariParalel ithalat telefonlar ve ülkede firmaların resmi olarak sattığı telefonlara gelecek olursak aralarındaki en büyük fark sundukları garanti hizmetidir. Paralel ithalat telefonlar türkiyede resmi olarak satılan telefonlara göre çok daha uygun fiyatlı olabilir ama garanti noktasında resmi firmalar kadar iyi hizmet veremedikleri için bu konuda sıkıntı meydana gelebiliyor. Ama paralel ithalat ile satılan telefonlar türkiyede bulunmayan sadece yurt dışında bulunan telefonlar da olabiliyor.

Pahalı (Amiral Gemisi) telefonları donanım,kamera, tasarım, performans, ekran vs. özellikleri olarak daha iyi telefonlardır. Özellikle kamera ve performans, oyun konusunda diğer seviye telefonlara göre açık ara daha iyi bir performans sergileyebiliyorlar. Ama artık orta seviye telefonlar eskiden olduğu gibi kalitesiz tasarım ve düşük donanım özellikleri yerine daha şık tasarımlar ve donanım konusunda belli bir kalite seviyesine sahiptirler. Eğer bir telefondan çok yüksek bir beklentiniz yoksa günlük kullanım işleri, ufak tefek oyunlar vs. için uygun fiyatlı telefon modellerine göz atabilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim