Oyuncu Laptop'u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey
Oyuncu Laptop'u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey

Oyuncu Laptop’u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey

Bilgisayarlarımızı günlük hayatımızda bir çok noktada kullanırız. Bu kullanımlar kimimiz için iş ve eğitim iken bazılarımız hobi amaçlı oyun oynamak için kullanabiliyor. Fakat oyunların GB ve çözünürlüğü fazla olduğu için her bilgisayarı da kullanamıyoruz. O yüzden Oyuncu Laptop’u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey nelerdir bu beş maddeyi sizler için açıklıyoruz. Ayrıca diğer sorunlarınız ve arızalarınız hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Oyuncu Laptop'u Alırken DikkatOyuncu Laptop’u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey Nelerdir?

  • Çözünürlük ve Yenileme Hızı: Çözünürlük farkları oyuncu bilgisayarlarında önemli bir etkendir. Desteklenen bir 4K görüntü kalitesi ile oyunlarda harika keyifli grafikler elde edebilirsiniz. Ayrıca çözünürlük farklarına dikkat etmeniz cihazlar arası fiyat farkının çok olduğu bir kulvar değildir. Aynı Şekilde yenileme hızı farkı da dikkat edilmesi gereken bir özelliktir ki, yenileme hızlarına göre ekranda daha erken tepsi süresi ile rakiplerinizden daha önde olabilirsiniz.
  • Boyut: 15 inç yeter diyebilirsiniz. 15 ile 17 inç arasında fiyat farkı ufaktan da olsa olacaktır. Ancak bazı oyun severler büyük ekranlara alışıktır. Hatta 2-3 ekranı birleştirirler. Ekran boyutu görüş açınızı da arttıracaktır.
  • İşlemci: İşte ciddi farkların olduğu bir özellik farkı. Buna göre fiyata sağlam yansımalarda olmaktadır. i7 i9 intel işlemcili bilgisayarlar ile ryzen7 ryzen9 amd işlemcili bilgisayarlar arasında ciddi bir fiyat farkı vardır. Tek önemli nokta, işlemciyi seçerken GHZ hızına ve 8 çekirdekten aşağı olmamasına dikkat edin.
  • Ekran Kartı: Bu da ciddi özellikler arasındadır. Aynı Şekilde fiyata doğrudan etkisi vardır. Gtx serisi Nvidia ve Amd Radeon Oyuncu ekran kartları seçimlerinde Grafik işlemcisinin nesil ve soğutmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca Kaç bit olduğu kaç gb olduğundan daha önemlidir.
  • Ram: Ram oyuncu bilgisayarı olsun olmasın tüm bilgisayarlar için önemli ve hıza doğrudan etkisi olan, toplam fiyata orta düzeyde bir etkisi olan donanımdır. 8-16 gb bandında ve ssd harddiski olan bir bilgisayarda kolay kolay performans kaygısı yaşamazsınız.

Oyuncu Laptop’u Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Beş Şey ve diğer sorunlarınızı, arıza, bakım-onarım ve yedek parça değişimi için alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere kaliteli hizmet veriyoruz. Daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim