PC Toplamak İçin Gerekenler | Maksimum Bilişim
PC Toplamak İçin Gerekenler

PC Toplamak İçin Gerekenler

Bir bilgisayar kurmaya karar verdiğiniz zaman bilgisayarın toplanabilecek tüm parçaların ilk önce kalitesine bakmakta fayda var. Bilgisayarınızı kuracağınız yerin boyutu da cihazların kalitesi kadar önemlidir. Bilgisayarı kuracağınız yerin önemi monitör, kasa ve klavye boyunu da etkilemektedir. Bu yüzden kuracağınız bilgisayarın yerine uygun olmasına da dikkat edin. Bizlerde PC Toplamak İçin Gerekenler hakkında sizlere aşağıda bilgiler vereceğiz Daha detaylı bilgilere ulaşmak için blog yazılarımıza bakabilirsiniz.

PC Toplamak İçin GerekenlerPC Toplamak İçin Gerekenler Nelerdir

Bilgisayar toplamak kimimize göre uğraştırıcı ve karışık gelse de aslında adım adım başlandığı ve talimatları takip edildiği durumunda gayet basit olabiliyor. Çünkü normal bilgisayarlara göre teknolojiye istediğiniz zaman ayak uydurmak içindeki donanım cihazlarını yükseltmek veya düşürmek hep sizin elinizde olan bir şey olacaktır. Bu yüzden genellikle oyuncu bilgisayarlarına sahip olmak isteyen kişiler, bilgisayarı almaktansa kendi isteklerine ve ihtiyaçlarına göre toplamayı tercih ederler.

İlk adım kurmanıza yardım edecek bir çalışma alanı ve gerekli ekipmanlar. Kısacası tornavidalar ve bir USB flash sürücü. USB’nin gerekli olma sebebi ise işletim sistemi için yükleyici depolamaktır. Daha sonra yukarıda da dediğimiz gibi kuracağınız alanı düşünerek bir kasa almanız. Kasa yerini ve boyutunu düşündükten sonra aman aman yüksek fiyatlı bir kasaya ihtiyaç olmayacağını da göreceksiniz. Kasa boyutları üç tip olmak ile birlikte üreticiler anakart boyutlarını düşünerek de kasa boyutunu ayarlayabiliyorlar.

İlk adımı hallettikten sonra geri kalan kasa içi donanım cihazlarını toplamak ve bunları birleştirmek. Fakat bunu yapmadan önce ilk üç önemli adıma dikkat etmek gerekir. Bunlar bütçeniz ki bence en başta belirlenmesi gereken bütçedir çünkü PC Toplamak İçin Gerekenler ‘i daha sonrasında yükseltme şansınız vardır. Bundan kaynaklı bütçenize uygun donanım cihazlarını toplamanız eksiksiz bir PC toplamanıza yardımcı olacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken adımlar seçtiğiniz cihazların birbirine olan uyumu ve bir oyun için kuruyorsanız oyunun sizden istediği sistem gereksinimlerine göre toplamanız her zaman daha sağlıklı olacaktır.

Bilgisayarınızı kurarken kasanızda bulunması gereken bileşenler de şunlardır;
⦁ Grafik İşlem Birimi (GPU)
⦁ Bellek (RAM)
⦁ Merkezi İşlem Birimi (CPU)
⦁ Anakart
⦁ Sistem soğutma(FAN)
⦁ Depolama(HDD)
⦁ İşletim Sistemi (OS)
⦁ Oyun Çevre Birimleri

Yukarıda sizlere PC Toplamak İçin Gerekenler ‘i ve nelere dikkat etmeliyiz şeklinde açıkladık. Daha fazla detaylı bilgi için web sayfamızda bulunan iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca donanımsal veya yazılımsal sorularınızın cevaplarını da web sitemizde ki blog yazılarımızdan bulabilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim