Bilgisayar Temizliği Nasıl Olmalı?

Bilgisayar temizlikleri son derece önemli işlemlerdir. Düzenli aralıklarla yapılmayan bilgisayara bakımları, cihazların ömürlerini kısaltır ve donanımların arızalanmasına sebep olur. Bilgisayar temizliği nasıl olmalı sorusuna cevap vereceğiz. Ortalama altı aylık periyotlarla dizüstü bilgisayar yada masaüstü bilgisayar olsun, bakım ve temizlikleri yapılması gerekmektedir.

Bilgisayar Temizliği Nasıl Olmalı

Bilgisayar temizliği nasıl olmalı? Detaylıca Bakalım.

Laptop bilgisayarlarda fan temizliği ve ızgaralardan hava üflenmesi ile termal macunların yenilenmesi yeterli olacaktır. Detaylı olarak her parçanın sökülüp temizlenmesine gerek yoktur. Özellikle işlemci fanı ve fanın arkasında bulunan ızgaraların aralarında bulunan toz yumakları, bilgisayarın soğumasını engeller ve ciddi zararlar verir. Masaüstü bilgisayarlarda da durum aynı şekildedir ancak daha kolay temizlik yapılabilmektedir. Kasanın yan kapağını açarak fan pervanelerini elinizle tutarak bir kompresör yardımı ile hava verirseniz, zaten ortalığı toz duman götürecektir. Bu yüzden bu işlemleri açık alanlarda yapmanızı öneririz. Bilgisayar Temizliği yaparken Fanları tutmanızda önemlidir çünkü hava verirken rastgele dönen fanlara herhangi bir temas halinde, pervane kanatlarında kırılma yada çatlama medyana gelebilir. Masaüstü bilgisayar kasalarında çok fazla toz birikebilecek alan olduğundan Hava akışını engelleyen her bölge tozdan arındırılmalı. Servisimizde temizlik ve bakım onarım hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank