35 yıllık Toshiba Markasının Öyküsü | Maksimum Bilişim
35 yıllık toshiba

35 yıllık Toshiba Markasının Öyküsü

35 Yıllık Toshiba ilk çıktığı yıllarda bilgisayar sektörü için değilde daha çok elektrik elektronik alanlarında ampul ve beyaz eşya ürünleri yapmaya başlamıştır. 1873 yıllarına kadar eskiye giden bir oluşum hikayesi vardır. İlk ark lambasını ve sonrasında telgraf ekipmanları ile elektrikli aydınlatma ürünleri üretmeye başlamış.

35 yıllık toshiba35 yıllık Toshiba Markasının Gelişim Öyküsü

Aslında iki şirketin birleşimi ile ortaya çıkmıştır. 1890 yılında kurulan Hakunetsusha 1899 da adını “Tokyo Denki” olarak değiştirmiş ve 1904 yılında adını Shibaura Seisakusho olarak değiştiren Tanaka Seizosho şirketlerinin birleşimidir. Tokyo Denki’nin “To” ve Shibaura’nın “Shiba” harflerinin birleşimi olarak Toshiba markası doğmuştur.
1985 yılında ilk bilgisayarı olan T1100 ile bilgisayar sektörüne giren ve günümüzde bir çok teknolojik bilgisayara sahip olan 35 yıllık öyküsü geçtiğimiz yıllarda son buluyor. Toshiba dizüstü bilgisayar sektöründen çekildiğini duyurmuştu. Marka aslında kasası çok sağlam bilgisayarlar üretmekteydi. Diğer yandan ürettiği diğer elektronik aletler de çok dayanıklı olmasıyla ünlüydü. Klimalar ve beyaz eşyalarda iyi bilinen bir markanın bilgisayar sektöründen çekilmesi arkasında ne olduğunu bilemiyoruz ama bizim üzücü bir karar olabilir.

telefon iletişim
whatsapp iletişim