Anakart Arızaları

Anakartları bilgisayarın tüm parçalarını üzerinde barındıran ve bu parçalar arasında iletişimi sağlayan devre kartı olarak tanıtabiliriz. Anakartlarıın üzerinde mikro işlemci yuvası, RAM, genişleme yuvaları, BIOS ve  diğer yardımcı olarak adlandırabileceğimiz değişkenler yer almaktadır. Piyasada bir çok anakart üretici firması bulunmaktadır. Anakartı kabaca cihazları çalıştıran tüm birimlerin birbiriyle koordinasyonunu ve çalışmasını düzenlemekle görevlidir. Ana kart üzerinde bulunan Chipset ( Yonga Seti ) anakartın beynidir diyebiliriz. Görevi veri taşımak olan BUS’ların iletken hatlarla veya direk olarak yonga setine bağldıır.

Anakartlar anlatmaya çalıştığımız gibi doğrudan bilgisayar için önemlidir. Dolayısıyla bu önemli parçaların arızaları da aynı şekilde bilgisayar için çok önemlidir. Bu tip arızalar genel olarak elektrik dalgalanmaları, darbe, bilinçsiz yapılan müdahaleler, aşırı ısınma şarj adaptörü arızaları gibi çoğunluğu dışarıdan gelen arızalara bağlı kaynaklanmaktadır. Özellikle laptoplarda meydana gelen düşme ve çarpma sonucu oluşan anakart arızaları sık sık karşılaştığımız bir durumdur.

Maksimum Bilişim olarak özel servis hizmeti sunduğumuz uzman ekibimizle beraber donanımlı teknik servisimizde diğer donanım, yazılım, performans, yedek parça gibi hem arıza hem geliştirme desteklerinin yanı sıra anakart arızalarını da yüksek başarı oranı ile tamir ediyoruz. Ayrıntılı bilgi ve merak ettikleriniz için bize iletişim adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz veya Mecidiyeköy’de bulunan teknik servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Size uygun fiyatlar ve fırsatlar için bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank