Blog

Latest Industry News

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu aslında bir çok sebepten dolayı olabilir. Genellikle örnekte olduğu gibi boot hatasından, yani başlangıç diskini göremediğinden gelen siyah ekran hataları, farklı sebeplerden dolayı geliyor olabilir.

bilgisayar siyah ekran sorunu

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu Sebebi Nedir?

Sürekli yanlış kapanmadan dolayı da disk taraması ekranı gelebilir. Disk taramasını bitirmesini beklemek önerilen bir seçenek olacaktır. Sistem dosyaları bozulmuş yada diskinizde belirli bölümlerde arıza olabilir. Farklı bir olasılık ise İşletim sisteminizin bozulmasıdır. Bunu da genellikle F7 tuşu ile güvenli mod seçeneğiyle başlatıp öğrenebilirsiniz. Bir işletim sistemi güvenli modda bile açılmıyorsa yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Harddiskinizde Bad Sector arızası da olabilir. Bunu da Hd Tune aracı ile tarayarak test ederek kontrol edebilirsiniz. Siyah Ekran Sorunu hangi sebepten dolayı meydana geliyor bunu tespit etmek için ekranda ki hatayı dikkate almak gerekir. Sürekli disk taraması yapıyorsa yüksek ihtimalle diskiniz arızalıdır.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank