Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu | Maksimum Bilişim
bilgisayar siyah ekran sorunu

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu

Bilgisayarlarımızı çok kez farklı alanlarda kullanıyoruz. İş yerlerinde, ofislerde, eğitimde ve bir çok alanda. Bu yüzden bilgisayarımıza bir çok uygulamalar yükleriz ve bu uygulamalarda olan virüsler bilgisayarımızda bir çok hataya yer edinebilir. Bu hatalar bazen donanımdan da kaynaklanabilir. Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu da bu sorunlardan bir tanesidir. Genellikle örnekte olduğu gibi boot hatasından, yani başlangıç diskini göremediğinden gelen siyah ekran hataları, farklı sebeplerden dolayı geliyor olabilir.

bilgisayar siyah ekran sorunu

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu Sebebi Nedir?

Sürekli yanlış kapanmadan dolayı da disk taraması ekranı gelebilir. Disk taramasını bitirmesini beklemek önerilen bir seçenek olacaktır. Sistem dosyaları bozulmuş yada diskinizde belirli bölümlerde arıza olabilir. Farklı bir olasılık ise İşletim sisteminizin bozulmasıdır. Bunu da genellikle F7 tuşu ile güvenli mod seçeneğiyle başlatıp öğrenebilirsiniz. Bir işletim sistemi güvenli modda bile açılmıyorsa yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Harddiskinizde Bad Sector arızası da olabilir. Bunu da Hd Tune aracı ile tarayarak test ederek kontrol edebilirsiniz. Siyah Ekran Sorunu hangi sebepten dolayı meydana geliyor bunu tespit etmek için ekranda ki hatayı dikkate almak gerekir. Sürekli disk taraması yapıyorsa yüksek ihtimalle diskiniz arızalıdır.

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu’nda donanımsal hatalar ise monitör ile ekran arasında ki uyumsuzluktan. ekran kartı veya anakartın bilgisayar ile olan uyumsuzluklarından da kaynaklanabiliyor. Bir diğer kaynak sebebi ise bilgisayarınızın güncellemelerinin son sürüm olmamasıdır. Bu yüzden bilgisayarınızın sürümlerine ve güncellemelerine de dikkat ediniz.

Bilgisayar Siyah Ekran Sorunu ve diğer sorunlar hakkında daha fazla bilgi almak için Maksimum Bilişim web sitesinde bulunan blog yazılarımızı okuyabilir ayrıca iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ve orijinal yedek parçalarımız ile sizlere kaliteli hizmet vermekteyiz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim