Bios Tuşu Nerededir? Bios Tuşu Öğrenme

Bios tuşu nerededir sorusu sık sorulan sorular arasındadır. Bios Tuşu Bilgisayarda başlangıç ayarları ve içerisinde ki donanımların belli başlı sistemsel ayarlarını yapabileceğiniz, bir bilgisayarda ilk açılan hatta bios pili sayesinde hiç kapanmayan bile diyebileceğimiz bir sistemdir.

bios tuşu nerededir

Bios Tuşu Nerededir? Bios Tuşu Öğrenme

En yaygın şekli boot ayarlarını yapmak içindir. Sistemin hangi donanımdan başlayacağını seçmek için kısayol olarak bios a girmeden direk boot menüsü tuşları da kullanılabilir. F10 F11 F12 gibi tuşlardan birisi ile direk küçük bir pencere ile hangi disk yada usb bellek ile başlatılacağı seçilebilmektedir.
Marka modellere göre bios tuşlarında değişiklik vardır ancak çoğunlukla F2 ve Delete bios girişine ulaşır. Bios şifrelenmiş ise giriş ekranı gelmeden önce parola ekranı karşınıza çıkacaktır. Eğer bu parolayı unuttuysanız Bios resetlenmelidir. Bios Tuşu öğrenme için Arama motorlarında marka modelinizi yazıp bios tuşu diye arattığınızda Bios tuşu listesi bilgisine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank