Blog

Latest Industry News

Ekran Yansıtma Yöntemleri

Öncelikle ekranı nereye yansıtmak istediğiniz önemli. Kablosuz yansıtma özelliği olan bir cihaz ise o zaman bir kaç mili saniye gecikmeyi göze alarak kablosuz yansıtmayı tercih etmek çok daha konforlu olacaktır. Ekran yansıtma yöntemleri aslında iki tanedir ancak farklı kombinasyonları olabilir.

ekran yansıtma

Ekran Yansıtma Yöntemleri Nelerdir?

Kablolu ekran paylaşımı ile kablosuz ekran paylaşımı olarak bölebiliriz.

Kablolu ekran yansıtma da vga kablosuyla ekran yansıtma, hdmi kablosu ile ekran yansıtma gibi kablo türüne göre ayrılır. Aslında işleyiş aynıdır ancak teknik özellikleri bambaşkadır. Hdmi kablo ile ekran paylaşımı yapıldığında, sadece görüntü değil ses de aktarılmış olur. Vga kablo ile sadece görüntü aktarılır ve görüntü kalitesi daha düşük olacaktır.

Kablosuz Ekran yansıtma ise her teknolojide farklı olabilir. Mesela Wireless Display özelliği olan televizyonlar kablosuz ağ üzerinden cihazlardan ekran görüntüsünü alarak ekran paylaşımı yapabiliyor. Apple Tv sahibi olanlar direk olarak herhangi bir televizyona Apple Tv üzerinden iMac, iPhone, iPad, Macbook gibi cihazlardan direk olarak kablosuz ekran paylaşma işlemi yapabiliyor. Kablosuz ekran görüntüsü aktarımı yapılacaksa öncelikle aktarılacak cihazın kablosuz paylaşımı olması yada herhangi bir cihaz ile kablosuz ekran paylaşımı eklenebilmesi gerekmektedir.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank