Laptop Şarj Soketi Temassızlık | Maksimum Bilişim
laptop şarj soketi temassızlık

Laptop Şarj Soketi Temassızlık

Bilgisayarlarımızda bizler gibi dinlenmeye ve enerjisini geri toplamaya ihtiyacı olan cihazlardır. Gün içinde sıklıkla kullandığımız bu cihazların bir süre sonra bataryasında bittiğini dair bir uyarı gelir. Bu uyarı doğrultusunda bilgisayarımızı şarja takırız fakat şarj ve soketi arasında bir temassızlık olduğunu fark ederiz. Laptop Şarj Soketi Temassızlık, bilgisayarımızı şarja takarken sağa sola sürekli oynatarak soket ya da kablonun bozulması veya aralarında uyumsuzluğudur.

laptop şarj soketi temassızlık

Laptop Şarj Soketi Temassızlık Sorunu

Öncelikle adaptör mü arızalı yoksa soketten mi yoksa farklı bir sorun mu var bunu tespit etmek gerekir. Test edilebilmek için varsa eğer farklı bir adaptör yada laptop bilgisayar, onlara uyumlu ise deneyerek ihtimalleri elememiz gerekir. Eğer ikinci bir bilgisayar yada adaptör yoksa ölçü aleti ile kablo ucunu kontrol edebilirsiniz Farklı bir bilgisayara takılan adaptör bilgisayarı şarj ediyorsa sorun sizin bilgisayara ait olan sokettedir. Eğer Farklı bir bilgisayara taktığınız adaptör o bilgisayarı şarj etmiyorsa sorun adaptörden kaynaklıdır.

Bu sorun iki ihtimalden kaynaklanabiliyor. Biri soketten kaynaklı bir arıza bir diğeri de adaptörden kaynaklı bir sorun. Soketten kaynaklı arızayı alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Adaptörden kaynaklı sorunu ise teknik servisimizde bulunan orijinal yedek parçalarımız ile değişimini yapıyoruz.

Laptop Şarj Soketi Temassızlık ve diğer sorunlarınız hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan blog yazılarımızı okuyabilir ayrıca iletişim kanallarımızdan bizler ile iletişime geçerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim