WinRar Hasarlı Hatası Düzeltme | Maksimum Bilişim
WinRAR Hasarlı Hatası

WinRar Hasarlı Hatası Düzeltme

Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyanın veya uygulamanın büyüklüğü bilgisayarınızı gereksiz bir derecede yavaşlatabilir. Böyle yüklü dosya ya da uygulamalar indirilmeden hazır şekilde site de sıkıştırılmış dosya yani WinRAR şeklinde bulunur. Biz bu dosyaları indirirken bilgisayarımızda var olan veya sıkıştırılmış dosyadan var olan bir hata alabiliriz. Bu hata bizim karşımıza WinRAR Hasarlı Hatası şeklinde uyarı ile gelir. Peki biz bu hatadan nasıl kurtuluruz, dosyayı hasardan nasıl kurtarırız sorusuna Maksimum Bilişim olarak cevaplıyoruz. Diğer sorunlarınız hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan blog yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

WinRAR Hasarlı Hatası

WinRAR Hasarlı Hatası Uyarısı Nedir?

Bilgisayarınıza yüklediğiniz dosyalar veya başka bir bilgisayara aktarmak istediğiniz dosyaların büyüklükleri fazla olabilir. Bu dosyaların GB durumu yüksek olduğu için WinRAR uygulaması ile bu dosyaları olduğu GB’dan daha düşük alan kaplaması adına sıkıştırabiliyoruz. Fakat bu dosyaların aktarımı sonrası bu dosyaları ayıkladığımız esnada bazı hatalar meydana gelebiliyor. Bunların en başında WinRAR Hasarlı Hatası uyarısı karşınıza çıkabilir. WinRAR hasarlı dosya hatası dosyanın bozuk olmasından veya tam ayıklanmamasından kaynaklı sebeplerdendir. Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar WinRAR uygulaması olmadan da dosyayı ayıklayabilir fakat dosyanın gönderdiği ve alıcı olan cihazda WinRAR uygulamasının yüklü olması dosyanın daha sağlıklı ayıklanmasına sebep olacaktır.

WinRAR Hasarlı Hatası Onarma

  1. WinRAR güncel sürümünü yüklemek hatanın onarılmasına yardım edecek etkenlerden biridir. Eski sürümlü WinRAR uygulamasını tamamen silmeniz gerekiyor. Eski uygulamayı sildiğiniz taktirde yenisini yükleyebilirsiniz. Fakat eski sürümlü uygulamanın tamamen silindiğine emin olunuz. Yoksa yeni sürümlü WinRAR uygulaması düzgün çalışmayabilir.
  2. Bir diğer onarma yöntemi ise alternatif WinRAR programları kullanmaktır. Bu onarma yöntemlerine tamamen alternatif olan bir yol. Dosya sıkıştırma uygulamaları arasında sadece WinRAR uygulaması yoktur. PeaZip, WinZip, 7-Zip vb. uygulamalarda WinRAR uygulamasının alternatif olanlarıdır.
  3. WinRAR Hasarlı Hatası onarım yollarından bir tanesi de arşivi onarmaktır. WinRAR uygulamasını veya benzer uygulamaları yüklediğiniz zaman halen bozuk dosya veya ayıklanmayan dosya hatasını veriyorsa arşiv onarma bölümünden otomatik şekilde bozuk ve onarılması gereken dosyaları onarıcaktır.

Yukarıda ki maddeler hatanın nasıl onarılacağı hakkında verilen yöntemlerdi. Bunların hiçbiri olmadığı taktirde bilgisayarınızın eski bir sürüme sahip olma durumu veya bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz bilgisayarınızda ki yazılımsal hataları da düzeltecektir.

WinRAR Hasarlı Hatası ve diğer donanımsal-yazılımsal hatalar ve arızalar hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan blog yazılarımızdan ya da iletişim kanalarımızdan bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ve orijinal yedek parçalarımız ile sizlere kaliteli ve güvenli hizmet vermekteyiz.

telefon iletişim
whatsapp iletişim