Blog

Latest Industry News

Power Supply Arızaları

Bir insan için oksijen neyse, power supply yani güç kaynağı da bilgisayar için aynı öneme sahiptir. Donanımlarımız güçlü ve performanslı olsun istiyoruz ancak bu donanımları besleyecek güç kaynağı seçemiyor isek, dar boğaz sorunundan tutunda, donanımların ömrünü bile kısaltabilirsiniz. Power Supply arızaları sonucu olarak bilgisayarda bir çok sorun meydana gelebilir.

Power Supply ArızalarıPower Supply Ne Gibi Sorunlar Çıkartabilir?

Güç kaynağının arızasından dolayı en akla gelen sorun elektriği anakarta ve diğer bileşenlere iletemiyor olması sonucu çalışmayan bilgisayar. Ancak bu kadar basit ve düz mantık sorunlar yaşatmıyor maalesef. Mesela bilgisayarınız çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor, yeni bir power supply denemenizi tavsiye ederiz. Anakartın 4pin soketinden görüntüyü beslediğini belirtmek isteriz. Eğer donanımlara yetmeyen bir power kullanıyorsanız performans düşüklüğü sorunu da yaşayabilir. Bilgisayar kasası toplarken yapılacak en iyi seçim, sağlam markalardan birinden A plus Gold sertifikalı ve 750W ve üstü donanımların güç çekişine göre bir power supply seçmek olacaktır. A plus Gold olması aynı zamanda diğer Oem powerlara göre daha dengeli elektrik çekeceğinden daha az elektrik harcaması olacaktır.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank