Blog

Latest Industry News

Windows Mavi Ekran Hatası

Lafı hiç uzatmadan konuya girelim. Windows 10 da karşınıza çıkan mavi ekran hataları bir çok sebepten kaynaklı olabilir. windows mavi ekran hatası bazen yazılımsal bazen donanımsal birbirinden farklı kaynağı olan hatalardır.

windows mavi ekran hatasıWindows Mavi Ekran Hatası Sebepleri Nelerdir?

Yazılımsal ise çözüm daha basittir aslında. En kötü ihtimalle bir sonuç bulamazsanız Format atarsınız ve temiz bir kurulum yaparsınız. Ancak yazılımsal değilse ki format sonrası devam eden hatalar olabilir, işte bu tam yaşadığınız şey ise donanımsal olma ihtimali çok yüksektir.

Mavi Ekranda Yapılması Gereken Adımlar

  • Öncelikle hata ekranı geçmeden hızlıca sol altta yazan hata kodunun kaynağını araştırmanız gerekmektedir.
    Hatanın kaynağını bulmaya yönelik işlemler sonucu bir kaç deneme eleme yapabilirsiniz.
  • Adaptör yada bataryadan olabilir diye denediniz mavi ekran devam etti, ram değiştirdiniz denediniz çalışıyor ise sorunu buldunuz.
  • Ram denediniz mavi ekranlar devam ediyor, harddisk arızası aklınıza gelebilir. Deneme şansınız varsa onu da elemeye çalışın. Devam eden hatalar çok daha ciddi sonuçlar demektir.

Umarım burada kadar mavi ekrandan kurtulmuşsunuzdur. Anakart arızası yada kısa devrelerden kaynaklı ise kesinlikle işinde iyi bir teknik servise gitmenizi öneririz. İşlemci yada grafik işlemci yani ekran kartından kaynaklı sorunlar da da aynı şekilde çok ciddi sonuçlara yol açabilecek arıza sebepleridir bunlar. Umarım en basit şekilde windows mavi ekran hatası sorunlarınızdan kurtulursunuz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak.*Bunları Kullanabilirsiniz HTML Etiketler ve Nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top
blank
blank